Do czego możemy wykorzystać szczoteczkę do rzęs?

do-czego-mozemy-wykorzystac-szczoteczke-do-rzes-1

Małe plastikowe szczoteczki do rzęs to absolutny „must have” w każdej kosmetyczce – nie tylko w profesjonalnym kuferku stylistki. Są one przecież przydatne w wielu kwestiach. Mogą nam pomóc zarówno rozczesać nasze rzęsy, oczyścić je, jak i nałożyć odżywkę, albo innego rodzaju kosmetyk.

Jak można się było spodziewać po tytule oraz leadzie – dzisiejszy artykuł dotyczyć będzie fenomenu małych, kolorowych szczoteczek do rzęs, których można używać w różnych sytuacjach, osiągając wymarzone efekty. Na początku warto wiedzieć, że tego rodzaju akcesoria dostępne są w wielu sklepach – zarówno stacjonarnych jak i internetowych. Poza tym tego typu szczoteczki rozdają swoim klientkom również stylistki rzęs, które posiadają ich wiele i korzystają z nich bardzo chętnie i niezwykle często. Zachwyt nad nimi przeniósł się jednak również na zwykłe miłośniczki rzęs.

Do czego jednak ich używają?

  • Do rozczesywania rzęs, kiedy się splączą

Bywa, że nasze rzęsy (bez względu na to, czy są naturalne czy sztuczne) plączą się ze sobą, powodując nieatrakcyjne wizualnie sploty i dając wrażenie dziur i prześwitów. Niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z rzęsami przedłużonymi czy naturalnymi, powinnyśmy dbać o to, by nie plątały się one ze sobą zbyt często, a jak już się zdarzy – to żeby jak najprędzej je wyprostować. Trzeba wiedzieć bowiem, że supełki i skręcenia niekorzystnie wpływają na kondycję rzęs oraz czas ich żywotności. Poskręcane włoski stają się słabsze i przez to szybciej wypadają.

do-czego-mozemy-wykorzystac-szczoteczke-do-rzes-2

  • Do nakładania odżywek i innych kosmetyków

Idealnym sposobem na to, by nałożyć odżywkę czy inny kosmetyk na rzęsy w sposób dokładny, jest wykorzystanie do tego celu właśnie szczoteczki. Dzięki jej włoskom możemy trafić w każde, nawet najtrudniej dostępne miejsce na linii rzęs, w które żadnym sposobem nie trafilibyśmy, nakładając odżywkę palcami lub płatkiem kosmetycznym. Warto przemyśleć tę opcję. Ma ona przecież również znaczenie w kwestiach ekonomicznych – preparat działa lepiej, bo dociera w trudno dostępne zakamarki przez co kupujemy go mniej.

Te dwa triki mogą okazać się naprawdę pomocne w codziennej pielęgnacji naszych rzęs. I nieważne, czy są sztuczne czy naturalne – powinnyśmy o nie dbać, rozczesywać, czyścić. Stanowią przecież pewnego rodzaju ramkę dla naszych oczu, w których inni dostrzegają duszę.

 


Artykuł powstał przy współpracy z https://www.amazinglashes.pl