Ginekologia estetyczna – jakie szanse daje kobietom?

Coraz więcej kobiet w Polsce otwiera się na nowoczesne dziedziny medycyny – takie jak na przykład medycyna estetyczna czy też dermatologia estetyczna. Do tego grona zaliczyć możemy również ginekologię estetyczną, która początkowo budziła spore kontrowersje, jednak po paru latach stała się bardziej powszednia i ogólnodostępna dla każdej z nas. W dzisiejszym artykule odpowiemy sobie na pytanie: czy i jakie szanse daje kobietom ten typ ginekologii?

Ginekologia estetyczna to wyjątkowy rodzaj ginekologii, którego głównym założeniem jest zmiana kosmetyki kobiecych sfer intymnych. W przeciwieństwie do ginekologii czysto klinicznej za główny cel stawia sobie ona poprawienie estetyki tych części ciała. Efekt zdrowotny jest tu jednak dość częsty. Stanowi on zazwyczaj pożyteczny dodatek do głównego zamierzenia zabiegów.

Zastanówmy się jednak, na jakie korzyści możemy liczyć, wybierając się do ginekologa ze specjalizacją medycyny estetycznej.

Po pierwsze: większa pewność siebie

Do gabinetów ginekologicznych tego typu przychodzą zazwyczaj kobiety, które nie są zadowolone z wyglądu własnych narządów rozrodczych oraz sfer intymnych. Przekłada się to na ich pewność siebie oraz relacje z partnerami. Kobiety, których pewność siebie podupadła, popadają we frustrację, a niekiedy nawet w depresję.

Zabieg ginekologii estetycznej może znacznie wpłynąć na poczucie własnej wartości oraz własnego piękna. Pewnie właśnie dlatego sporo kobiet decyduje się na wizytę u specjalisty tej dziedziny medycyny.

Po drugie: lepsze życie seksualne

Nie od dziś wiadomo, że życie seksualne wpływa na wiele innych sfer naszego istnienia. Bardzo często wśród kobiet w pewnym wieku lub po pewnych doświadczeniach komfort współżycia drastycznie spada. Dlaczego się tak dzieje?

źródło: Klinika Ambroziak

Wpływ na to mają różnorodne czynniki – takie jak na przykład ciąża (która sprawiła, że wejście do pochwy jest zbyt rozluzowane), wiek (który coraz częściej przekonuje kobiety do wykonania liftingu krocza) czy też pomniejszony albo niekorzystnie umieszczony punkt G, który można ginekologicznie powiększyć.

Ginekologia estetyczna daje kobietom szansę na prowadzenie bardziej satysfakcjonującego życia seksualnego niż do tej pory. Warto pamiętać, że zabiegi te nie wpływają wyłącznie na efekty wizualne czy kosmetyczne, ale przynoszą również sporo korzyści zdrowotnych.