Po Liposukcji – wszystko co powinnaś wiedzieć

Zabieg liposukcji należy do inwazyjnej grupy. Przed operacją wymagane jest przeprowadzenie specjalistycznych badań, które wykluczą jakiekolwiek przeciwwskazania do przeprowadzenia operacji. Trzeba pamiętać, że liposukcja nie jest zalecana dla osób z problemami sercowymi, diabetyków, z niskim systemem odpornościowym, palaczom, nastolatkom, osobom otyłym, kobietom przyjmującym antykoncepcję hormonalną, czy cierpiącym na zator żył. Oprócz samej operacji warto również skupić się na rekonwalescencji.

Czego się spodziewać?

  • Zanim operacja zostanie przeprowadzona, lekarz może zrobić zdjęcie miejscom, z których będzie usuwany tłuszcz, w celu późniejszego użycia do porównania przed i po zabiegu.
  • Zabieg ten przeprowadzany jest zawsze pod narkozą całościową lub miejscowy.

Typy liposukcji

  • Infradźwiękowa, system NIL – precyzyjna i bardzo skuteczna metoda usunięcia tłuszczu. W bezpieczny sposób rzeźbi i modeluje sylwetkę. Równocześnie dzięki swojej delikatnej metodzie pozwala na usuwanie tłuszczu z tych bardziej delikatnych miejsc ciała jak np. z okolic podbródka.
  • Body Jet – za pomocą specjalnego roztworu wodnego pod ciśnieniem komórki tłuszczowe są najpierw rozluźniane, oddzielane od tkanek łącznych i wydalane z organizmu. Jest to nowoczesny sposób, całkowicie bezpieczny dla pacjenta.
  • Laserowa – dzięki dużej precyzji lasera, można usuwać tłuszcz punktowo, uzyskując wymarzony kształt ciała. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania tkanek i obkurczenia skóry. Dzięki temu po zabiegu mamy nie tylko mniej tłuszczy, ale również jędrną i sprężystą skórę.

Po zabiegu

Jeśli planujesz jakąkolwiek operację, weź pod uwagę, że okres rekonwalescencji trwa od miesiąca wzwyż. Trzeba zdawać sobie sprawę, że pooperacyjne obrzęki mogą utrzymywać się od 4 do 6 miesięcy, dlatego ważny jest zakup specjalnej uciskającej bielizny maskującej skórę i zapobiegającej powstawaniu krwiaków.

Oprócz tego należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego, długiej ekspozycji na słońcu, oraz zrezygnować z alkoholu i papierosów.

Powikłania

Liposukcja wykonana przez doświadczonego lekarza w profesjonalnej klinice nie powinna doprowadzić do żadnych późniejszych powikłań. Mimo tego warto pamiętać, że usuwanie dużej ilości tłuszczu (lub tłuszczu z wielu miejsc), może spowodować uszkodzenie skóry, nerwów czy narządów wewnętrznych.

Decydując się na zabieg liposukcji, pamiętajmy, aby skorzystać z usług profesjonalisty w klinice, gdzie sprzęt i standardy stoją na najwyższym poziomie.

Więcej informacji o zabiegu liposukcji znajdziemy na stronie warszawskiej kliniki medycyny estetycznej: https://www.christofferingves.pl/pl/liposukcja-warszawa